Expozice historických radiopřijímačů
Několik desítek historických radiopřijímačů vyráběných převážně v období před a během 2. světové války. Od krystalek, lampových rádií, gramofonů až po tranzistorové přijímače. Výstava je doplněna dobovými reklamními plakáty na radiopřijímače. Za zvuku autentické hudby se můžete vrátit o desítky let zpět do časů našich dědů a babiček. Expozici připravil Ing. Vladimír Fiala, autor pravidelné rubriky "Rádio a lidé" o historické radiotechnice v týdeníku Rozhlas.
Expozice historie Kácovska - letovisko Kácov
Zde se můžete seznámit s historií Kácova a okolí jako centra řemeslné výroby, podnikání a v neposlední řadě jako významného letoviska Posázaví.
Dobové pohlednice, rozličné předměty a kvíz "poznej co to je" Vám poodhalí mnohé z historie našeho městečka. Spatřit můžete i vlajku Městyse Kácov vysvěcenou panem kardinálem Vlkem a ručně vyšívaný prapor Sokola Kácov.
Obrazová galerie
V zámecké obrazové galerii se každoročně konají 2-3 výstavy obrazů, plastik či koláží zahajované slavnostní vernisáží s kulturním programem. Některé výstavy jsou prodejní. V galerii vystavovali umělci Kaláb, Malík, Císař, Barták a další. Galerie dává prostor dalším umělcům k prezentaci svých uměleckých děl. V květnu 2013 proběhla výstava fotoobrazů Posázaví fotografa Jaroslava Pelíška. Výstavu zapůjčilo Posázaví o.p.s. Poté navázala výstava obrazů pana Mgr. Císaře z Kutné Hory a výstava obrazů koní autora Bedřicha Bartáka.
Pro sezónu 2014 připravujeme výstavu fotografií přírody pana Zítka, obrazů a koláží Petra Beneše a Bedřicha Bartáka (kresby,obrazy).
Program galerie v sezóně 2014
3. 5. 2014 ve 14:00 hod.: vernisáž fotografií fotografa Miroslava Zítka s hudebním vystoupením (slavnostní zahájení sezóny na zámku). Výstava potrvá do 4. 7. 2014.
6. 7. 2014 ve 14:00 hod.: vernisáž výstavy obrazů a koláží malíře Petra Beneše. Výstava potrvá do 8. 8. 2014
10. 8. 2014 ve 14:00 hod.: vernisáž obrazů a kreseb malíře Bedřicha Bartáka (výběr z díla B.B. vystavují manželé Chytkovi). Výstava potrvá do konce sezóny 2014.
Mimo sezónu slouží galerie pro výstavy prací žáků ZUŠ, MŠ a ZŠ.
Modrý salónek, centrální chodba a zámecká barokní kaple
Zachovalé barokní stropní malby (společenské motivy, iluzivní architektura) od malíře Karla Josefa Moraviniho z 30. let 18. stol. Místnost slouží též k pořádání kulturních akcí a jako oddací místnost. V unikátní zámecké chodbě (světlíku) se můžete seznámit s minulostí a současností kácovských spolků a s historií zámku a majitelů panství. V roce 2012 byla zpřístupněna horní část bohatě zdobené zámecké barokní kaple, která byla 60. let zazděna po necitlivých úpravách koncem 50 let 20. stol.